Estetik Diş Hekimliği
Dental İmplant
Diş Beyazlatma
Laminate Porselenler
Panoramik Röntgen
Dental Tomografi
Ortodontik Tedavisi
Restoratif Diş Hekimliği
Kök ve Kanal Tedavisi
Protezler
Porselen Kronlar
Zirkon Kronlar
Çocuk Diş Hekimliği
Koruyucu Diş Hekimliği
Ağız ve Diş Sağlığı
 

Tel Olmadan Ortodontik Tedavi Mümkün !

OrtAligner uygulaması, tel takmadan düzgün dişlere kavuşmayı sağlayan estetik ve yepyeni bir ortodontik tedavi şeklidir. Ortaligner uygulaması ile tel takmadan düzgün dişlere sahip olabilmeniz için şeffaf estetik apareyler kullanılır. Bu apareyler tel tedavisinde olduğu gibi sabit değildir, istediğiniz an çıkarılabilir.OrtAligner uygulamasında tedaviye başlamadan önce dişlerinizin tedavi sonrası şeklini görebilme şansına sahip olabilirsiniz.

OrtAligner Nasıl Bir Tedavidir?

OrtAligner geleneksel tel ve braketli tedavi sistemlerine alternatif olarak geliştirilmiş estetik bir uygulamadır.

OrtAligner şeffaf ve neredeyse görünmeyen estetik bir malzemeden yapılan dişlerin üzerine sıkıca yerleşerek diziliş bozukluklarını düzeltmeye yarayan özel bir plakla tedavi yöntemidir.

Geleneksel telli, lastikli, yapıştırmalı sabit apareyler çocuklar ve gençler için rahatsız edici ve sıkıcı bir uygulama iken, yetişkinlerin sosyal ve iş yaşamında kullanmaktan kaçındıkları uygulamalardandır.

Yepyeni OrtAligner uygulama sistemi; hareketli ve elastik malzeme yardımı ile, hafif basınç uygulayarak dişlerin etkin, doğru ve hızlı bir şekilde istenen ideal pozisyona doğru hareket ettirilmesi ve bunun neredeyse hiç göze çarpmayan estetik şeffaf apareyler ile gerçekleştirilmesini mümkün kılar.

OrtAligner yöntemi ile tedavi sonucunuzu dijitalleştirilmiş ve 3D canlandırılması ile izleyebilir, tedavi sonrası dişlerinizin görünümünü önceden görebilirsiniz.

OrtAligner ile gelenksel tel tedavisinde oluşabilen braketler kaynaklı dudak ve yanak yaraları, tahrişleri olmaz.

OrtAligner uygulamasında apareyler hareketlidir, çıkarılabilir. Bu uygulama esnasında yemek yeme, içme, diş fırçalama, diş ipi kullanma gibi alışkanlıklarınızı devam ettirebilirsiniz. En iyi sonuç için günde 22 saat takmanız yeterlidir.

OrtAligner uygulamasında kullanılan şeffaf apareyler özel bir medikal malzemeden yapılmaktadır, allerji oluşturmaz.

OrtAligner uygulaması bilgisayar ortamında son derece hassas planlama yapma imkanı sunar.

OrtAligner uygulamasında, klasik ortodontik tedavilerde olabilecek braket çevresinde diş çürükleri ve dişeti problemleri gibi olumsuz riskler yoktur.

OrtAligner Dişleri Nasıl Düzeltir?

OrtAligner, seri halde bir sisteme göre üretilen alignerlar (şeffaf hizalayıcı apareyler) sayesinde düzeltme sağlar. Üç boyutlu çalışan özel bir bilgisayar programı sayesinde bozuk dişlerin pozisyonlarının olması gereken ideal yerlerine getirilebileceği ara modeller bilgisayar ortamında oluşturulur. Bu modellerden biri ince diğeri kalın alignerlar (şeffaf hizalayıcı apareyler) üretilir. OrtAligner uygulamasındaki kişi, her hafta önce ince, daha sonra kalın alignerı takarak modellere göre belirlenmiş özel ölçülerindeki alignerlar ile tedaviyi tamamlar.

Alignerlar kişiye özel planlanmış ideal pozisyona ulaşmak için küçük küçük kuvvetler uygulayarak yavaş yavaş dişleri hareket ettirir. Dişlerdeki hareket, braket ve telli sistemlere göre daha kontrollüdür.

Ağzımda Kaplama ve Köprüler Var. OrtAligner Uygulaması Bana Uygulanabilir mi?

Eğer tek kuron kaplamanız varsa (dişlerinizde tek tek kaplama mevcut ise) OrtAligner uygulaması mümkündür. Fakat daha kapsamlı bilgi ve doğru yönlendirme için klinik muayene gerekmektedir.

OrtAligner Uygulaması Ağrılı mıdır?

Ortodontik tedavilerde her aşamanın başında birkaç gün küçük bir rahatsızlık duyulur. Bu normaldir ve bir baskı gibi tarif edebiliriz. Bu da dişlerin hareket ettiğinin belirtisidir ve istenen bir durumdur. Bu, uygulamanın çalıştığının belirtisidir.

Sitemizde bulunan bilgiler genel bilgi amaçlıdır.

2017 All Rights Reserved - Designed by Maya Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinik Ltd. Şti